ENOTA ŽIV ŽAV , Zagajškova ulica 008, 3000 Celje

Programi za otroke od 1. leta dalje – 10 oddelkov

Vodja enote: Majda Krpan, dipl. vzg.
I. vhod (predšolski): 03/42 66 414
II. vhod: 03/42 66 416
III. vhod (malčki): 03/42 66 418

Centralna kuhinja / vodja kuhinje: Eva Matelić, T: 03/42 66 406

Poslovni čas: od 5.30 do 16.30.

Nahaja se v Mestni četrti Nova vas, v neposrednem okolju individualnih hiš ter hriba Golovec. Nizko grajena zgradba predstavlja našo največjo enoto, saj poleg tega, da v desetih igralnicah nudi prostor otrokom prvega in drugega starostnega obdobja, vsebuje večnamenski prostor, centralno kuhinjo in prostore za upravo. Z ograjenim igriščem, opremljenim z igrali, s peskovnikom, z vrtičkom in nasadom sadnega drevja ter delom asfaltne površine omogoča številne možnosti za kvalitetno igro, raziskovanje in učenje. S svojo lokacijo daje izzive za sobivanje z bogatim širšim naravnim in družbenim okoljem, saj so v otrokom primerni oddaljenosti na dosegu različne lokacije in ustanove.

ČAROVNIJE V VRTCU ŽIV ŽAV

Živ žav je hiša velikih in majhnih ljudi,
v njej se dogajajo velike in majhne, prijetne in »čarobne« reči.
V njej se kuha, pere, lika in ob igri raste;
za vsakogar je varen dom, dokler do šole ne odraste.
Živ žav je vrt velikih in majhnih ljudi,
kjer se dogajajo velike in majhne, prijetne in »čarobne« reči.
V njem se radovedni čudijo,
s palčki pomagalčki »čarajo«, odkrivajo,
svojih talentov nič ne skrivajo.
In kaj skrivnost je naših čarovnij?
Ljubezen do velikih in majhnih stvari,
ljubezen do velikih in majhnih ljudi.